Wady postawy i ich profilaktyka w pracy
Wady postawy u dorosłych to coraz częściej spotykane schorzenia. Sprzyjają im niekorzystne warunki pracy, czyli długie siedzenie lub powtarzanie tych samych ruchów. Na czym polega profilaktyka wad kręgosłupa? Wady postawy są rosnącym problemem pracowników we współczesnym świecie. Dlatego pracodawcy powinni zadbać o dostęp do odpowiedniej…
Profilaktyka Kardiologiczna + walka dla serca – program nie tylko dla sercowców
Profilaktyka chorób serca dotyczy każdej osoby po 40-tym roku życia, jednak pracownicy niektórych branż już wcześniej potrzebują medycznego wsparcia. Gdzie mogą je uzyskać? Najbardziej narażeni na choroby kardiologiczne są managerowie, kierownicy, dyrektorzy — osoby, które zajmują się organizacją i podejmowaniem decyzji. Ryzyko chorób serca dotyczy…
Medycyna pracy — dlaczego warto ją dobrze wybrać?
Inwestycja w zdrowie pracowników zaczyna się wraz z rozpoczęciem pracy i trwa przez cały czas zatrudnienia. Im staranniej wybrana usługa medycyny pracy, tym większe szanse na uniknięcie chorób zawodowych i dobre zdrowie zatrudnionych. Lekarz medycyny pracy kieruje na badania, orzeka o zdolności do pracy i…
Telemedycyna — dlaczego jest tak popularna?
Porady lekarskie przez telefon, recepta online i wyniki badań w portalu pacjenta upraszczają kontrolę stanu zdrowia. Telemedycyna to oszczędność czasu i brak dodatkowych kosztów. Teleporady stanowią 30% wykonywanych konsultacji lekarskich i są popularnym świadczeniem w ramach ubezpieczeń zdrowotnych. Dlaczego pracownicy tak chętnie korzystają z opieki…
Zdrowie w 2022 r.: postawiliśmy na profilaktykę okulistyczną i onkologiczną
Dalej nadrabiamy zaległości zdrowotne, ale stawiamy też na profilaktykę. Liczba zrealizowanych w 2022 r. świadczeń ambulatoryjnych wzrosła o 40% w porównaniu z 2021 r. Jak duże mamy zaległości zdrowotne spowodowane pandemią, widać było już w 2021 r., kiedy liczba zrealizowanych świadczeń medycznych – konsultacji i badań…
Zdrowa firma czyli jaka?
Właściwa dieta, aktywność fizyczna, brak nałogów, pasje – to wszystko wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników. Czy firma powinna o to dbać? Zdrowa firma wspiera kondycję fizyczną i psychiczną zatrudnionych. Czy pracodawca faktycznie ma wpływ na te obszary ich życia? Może zrobić wiele, od…
Trochę więcej psychiatrów, ale dużo więcej potrzebujących pomocy
Rośnie zapotrzebowanie na pomoc psychiatrów i psychologów. Liczba osób potrzebujących ich pomocy wzrosła w ciągu dekady o 25%. Minimalnie rośnie liczba praktykujących psychiatrów, ale wiąż potrzeba ich 2-3 razy więcej. Telekonsultacje, z którymi Polacy oswoili się w czasie pandemii, ułatwiają dostęp do takich ekspertów. Spis…
Do dentysty po plombę już tylko prywatnie?
Jedna plomba do zęba może kosztować od pięćdziesięciu do kilkuset złotych. Tę niższą stawkę otrzymują stomatolodzy na kontaktach z NFZ. Chcą dużo więcej, ale nie dostaną. Płacą za to pacjenci — w gabinetach prywatnych. Stomatolodzy rezygnują z umów z NFZ na leczenie pacjentów. Wciągu ostatnich…
Coraz większe zainteresowanie opcjami chorobowymi w ubezpieczeniach na życie
Około 14 mln Polaków jest objętych ubezpieczeniami chorobowymi dołączanymi do ubezpieczeń na życie. Kupujemy coraz chętniej i wydajemy coraz więcej na ubezpieczenia na wypadek choroby, które są opcjami dodatkowymi do ubezpieczeń na życie. Jeśli porównać dane publikowane przez Komisję Nadzoru Finansowego w pierwszych kwartałach poszczególnych…
Do przychodni? Najlepiej w piątki!
W piątki w publicznych przychodniach jest o około 17% mniej pacjentów niż w poniedziałki. Również w prywatnych placówkach w piątki trafia znacznie mniej pacjentów niż w poniedziałki. Każdy, kto korzysta z publicznej służby zdrowia, znalazł się w sytuacji, w której nie dostał się do lekarza,…