Profilaktyka następstw urazów pozwala pracownikom szybciej wrócić do zdrowia po wypadku. Można ją zapewnić w ramach grupowego ubezpieczenia.

Urazy w pracy zdarzają się w każdym fachu, a skutki niektórych z nich pozostawiają ślady na lata lub powodują inwalidztwo. W niektórych branżach wypadki są częstsze i wtedy ubezpieczenie pracowników przed negatywnymi skutkami urazów jest koniecznością. SALTUS Ubezpieczenia proponuje program dedykowany następstwom urazów.

Spis treści:

Uraz w wypadku przy pracy — co mówią liczby?

Z danych GUS-u wynika, że w 2022 roku w Polsce zgłoszono 66.606 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy.

Najwyższy wskaźnik wypadkowości zanotowały branże:

 • górnicza i wydobywcza (14,78 proc.),
 • dostawa wody, gospodarowanie ściekami i odpadami, rekultywacja (12,13 proc.)
 • przetwórstwo przemysłowe (7,68).

Najczęstszą przyczyna wypadków było zderzenie lub uderzenie z nieruchomym obiektem, a najczęstszym skutkiem uraz kończyn (79,3 proc.).

W związku z tak wysokim ryzykiem pracownicy powyższych branż najbardziej skorzystają na programie Profilaktyka Następstw Urazów w SALTUS Ubezpieczenia.

Jednak przedstawiciele innych branż również są narażeni na urazy. Mechanicy samochodowi, kurierzy, pracownicy budowlani czy magazynierzy to potencjalne ofiary niebezpiecznych wypadków przy pracy.

W podjęciu decyzji o ubezpieczeniu pracowników pomaga ocena ryzyka zawodowego oraz znajomość zagrożeń w danej branży.

Co zawiera program Profilaktyka Następstw Urazów w SALTUS Ubezpieczenia?

Program, którym mogą być objęci pracownicy w ramach grupowych ubezpieczeń zdrowotnych, zapewnia konsultacje u lekarza ortopedy. Umówienie na wizytę jest proste i można to zrobić na kilka sposobów: telefonicznie, w aplikacji, przez Centrum Umawiania Wizyt oraz na czacie. Czas oczekiwania jest krótki, wizyta zwykle jest zaplanowana tego samego dnia lub na dzień następny. W przypadku nagłych wypadków najlepiej zadzwonić i poinformować o tym konsultanta. W SALTUS Ubezpieczenia pracownik może skorzystać z ponad 3 tys. placówek medycznych w całej Polsce, warto wybrać najbardziej dogodne miejsce wizyty.

Program Profilaktyka Następstw Urazów to tez pakiet badań diagnostycznych:

 • RTG kości i stawów,
 • USG stawów i więzadeł,
 • CT (tomografia komputerowa) kości i stawów.

Po urazach układu kostno – stawowego ubezpieczony ma zagwarantowane 20 godzin zabiegów rehabilitacyjnych (fizykoterapii, kinezyterapii oraz masaży), które pomogą mu wrócić do formy.

W branżach, w których wypadki w pracy są wpisane w ryzyko zawodowe, profilaktyka urazów jest najlepszym rozwiązaniem ochronnym.

Oprócz ubezpieczenia, w razie wypadku przy pracy pracownikowi może należeć się też odszkodowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w związku z pogorszeniem stanu zdrowia. Warto przy tym pamiętać, że zgodnie z ustawą z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, odnowienie urazu po wypadku przy pracy również jest wypadkiem przy pracy.

SALTUS Ubezpieczenia – skontaktuj się z nami!

Specjalizujemy się w grupowych ubezpieczeniach zdrowotnych chroniących pracowników. Pomagamy dbać o zdrowie i zadowolenie zatrudnionych, co minimalizuje liczbę absencji chorobowych. Jesteśmy w stanie zapewnić ochronę ściśle dopasowaną do potrzeb, rozmiaru, charakteru działalności firmy oraz struktury wiekowej zatrudnionych. Współpracujemy zarówno z ogólnopolskimi sieciami medycznymi, jak i wysokospecjalistycznymi przychodniami regionalnymi, dzięki czemu zapewniamy pomoc w każdym zakątku Polski.

Wyróżniki oferty:

 • Brak górnej granicy wieku
 • Możliwość modyfikacji ochrony w trakcie trwania umowy
 • Aplikacja mobilna i telekonsultacje

Dodatkowe korzyści dla pracodawcy:

 • Świadczenia Medycyny Pracy, w tym Pracownicze Programy Profilaktyczne, nie stanowią przychodu pracownika – nie są obciążone CIT i ZUS
 • Pracownicze Programy Profilaktyczne zmniejszają całkowity koszt ubezpieczenia
 • Dobrze dobrana ochrona zmniejsza liczbę i długość absencji chorobowych pracowników