Profilaktyka następstw urazów pozwala pracownikom szybciej wrócić do zdrowia po wypadku. Można ją zapewnić w ramach grupowego ubezpieczenia.
Urazy w pracy zdarzają się w każdym fachu, a skutki niektórych z nich pozostawiają ślady na lata lub powodują inwalidztwo. W niektórych branżach wypadki są częstsze i wtedy ubezpieczenie pracowników przed negatywnymi skutkami urazów jest koniecznością. SALTUS Ubezpieczenia proponuje program dedykowany następstwom urazów.
Spis treści:
- Uraz w wypadku przy pracy — co mówią liczby?
- Co zawiera program Profilaktyka Następstw Urazów w SALTUS Ubezpieczenia?
Uraz w wypadku przy pracy — co mówią liczby?
Z danych GUS-u wynika, że w 2022 roku w Polsce zgłoszono 66.606 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy.
Najwyższy wskaźnik wypadkowości zanotowały branże:
- górnicza i wydobywcza (14,78 proc.),
- dostawa wody, gospodarowanie ściekami i odpadami, rekultywacja (12,13 proc.)
- przetwórstwo przemysłowe (7,68).
Najczęstszą przyczyna wypadków było zderzenie lub uderzenie z nieruchomym obiektem, a najczęstszym skutkiem uraz kończyn (79,3 proc.).
W związku z tak wysokim ryzykiem pracownicy powyższych branż najbardziej skorzystają na programie Profilaktyka Następstw Urazów w SALTUS Ubezpieczenia.
Jednak przedstawiciele innych branż również są narażeni na urazy. Mechanicy samochodowi, kurierzy, pracownicy budowlani czy magazynierzy to potencjalne ofiary niebezpiecznych wypadków przy pracy.
W podjęciu decyzji o ubezpieczeniu pracowników pomaga ocena ryzyka zawodowego oraz znajomość zagrożeń w danej branży.
Co zawiera program Profilaktyka Następstw Urazów w SALTUS Ubezpieczenia?
Program, którym mogą być objęci pracownicy w ramach grupowych ubezpieczeń zdrowotnych, zapewnia konsultacje u lekarza ortopedy. Umówienie na wizytę jest proste i można to zrobić na kilka sposobów: telefonicznie, w aplikacji, przez Centrum Umawiania Wizyt oraz na czacie. Czas oczekiwania jest krótki, wizyta zwykle jest zaplanowana tego samego dnia lub na dzień następny. W przypadku nagłych wypadków najlepiej zadzwonić i poinformować o tym konsultanta. W SALTUS Ubezpieczenia pracownik może skorzystać z ponad 3 tys. placówek medycznych w całej Polsce, warto wybrać najbardziej dogodne miejsce wizyty.
Program Profilaktyka Następstw Urazów to tez pakiet badań diagnostycznych:
- RTG kości i stawów,
- USG stawów i więzadeł,
- CT (tomografia komputerowa) kości i stawów.
Po urazach układu kostno – stawowego ubezpieczony ma zagwarantowane 20 godzin zabiegów rehabilitacyjnych (fizykoterapii, kinezyterapii oraz masaży), które pomogą mu wrócić do formy.
W branżach, w których wypadki w pracy są wpisane w ryzyko zawodowe, profilaktyka urazów jest najlepszym rozwiązaniem ochronnym.
Oprócz ubezpieczenia, w razie wypadku przy pracy pracownikowi może należeć się też odszkodowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w związku z pogorszeniem stanu zdrowia. Warto przy tym pamiętać, że zgodnie z ustawą z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, odnowienie urazu po wypadku przy pracy również jest wypadkiem przy pracy.
SALTUS Ubezpieczenia – skontaktuj się z nami!
Specjalizujemy się w grupowych ubezpieczeniach zdrowotnych chroniących pracowników. Pomagamy dbać o zdrowie i zadowolenie zatrudnionych, co minimalizuje liczbę absencji chorobowych. Jesteśmy w stanie zapewnić ochronę ściśle dopasowaną do potrzeb, rozmiaru, charakteru działalności firmy oraz struktury wiekowej zatrudnionych. Współpracujemy zarówno z ogólnopolskimi sieciami medycznymi, jak i wysokospecjalistycznymi przychodniami regionalnymi, dzięki czemu zapewniamy pomoc w każdym zakątku Polski.
Wyróżniki oferty:
- Brak górnej granicy wieku
- Możliwość modyfikacji ochrony w trakcie trwania umowy
- Aplikacja mobilna i telekonsultacje
Dodatkowe korzyści dla pracodawcy:
- Świadczenia Medycyny Pracy, w tym Pracownicze Programy Profilaktyczne, nie stanowią przychodu pracownika – nie są obciążone CIT i ZUS
- Pracownicze Programy Profilaktyczne zmniejszają całkowity koszt ubezpieczenia
- Dobrze dobrana ochrona zmniejsza liczbę i długość absencji chorobowych pracowników