Co się dzieje, kiedy osoba publiczna zapada na zdrowiu? Jeśli ma ubezpieczenie medyczne dla funkcjonariuszy publicznych, szybko otrzymuje leczenie.

Pracownicy zatrudnieni w straży więziennej, granicznej, policjanci, żołnierze, prokuratorzy, komornicy, a nawet pielęgniarki, położne i urzędnicy ZUS-u — o ile nie pełnią funkcji wyłącznie usługowej — są funkcjonariuszami publicznymi. Ich praca wiąże się z bezpośrednim kontaktem z wieloma ludźmi, podwyższając ryzyko stresu i zachorowań na choroby zakaźne. SALTUS Ubezpieczenia proponuje pakiet medycyny pracy rozszerzony o Pracownicze Programy Profilaktyczne.

Spis treści:

Pakiety zdrowotne dla pracowników publicznych — dlaczego są ważne?

Administracja państwowa i samorządowa, ochrona zdrowia i opieka społeczna, oświata i wychowanie — pracownicy tych sektorów publicznych są kluczowi dla funkcjonowania państwa. Sprawnie działające urzędy, opieka zdrowotna i placówki edukacyjne są fundamentem porządku i organizacji społeczeństwa. Jednocześnie, pracownicy publiczni to osoby, którym społeczeństwo stawia wysokie wymagania.

W pracy oznacza to nieustanny stres. Codzienne kontakty w wieloma ludźmi narażają osoby publiczne na choroby zakaźne, a wielogodzinna praca za biurkiem lub stojąca przyczyniają się do chorób krążenia i układu kostno-mięśniowego. Wielu pracowników, szczególnie nauczyciele, jest narażonych na choroby zawodowe.

Prywatne pakiety ubezpieczeń dla funkcjonariuszy publicznych

Zwykła, państwowa opieka zdrowotna oznacza długie kolejki do lekarzy specjalistów, co opóźnia diagnozę i rozpoczęcie leczenia. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom pracowników są pakiety ubezpieczeń dla funkcjonariuszy publicznych w ramach grupowych ubezpieczeń zdrowotnych. W SALTUS Ubezpieczenia funkcjonariuszom publicznym proponujemy opiekę medycyny pracy wraz z programami profilaktycznymi, które można dowolnie komponować w zgodzie z potrzebami pracowników.

W ramach medycyny pracy zatrudnionym przysługują takie świadczenia jak m.in. nielimitowany dostęp do konsultacji u lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, kompleksowych badań diagnostycznych czy podstawowych zabiegów ambulatoryjnych.

Pracownicze Programy Profilaktyczne to połączenie konsultacji i badań związanych z określonym rodzajem schorzeń. W SALTUS Ubezpieczenia jest ich jedenaście:

 • Profilaktyka Kardiologiczna+walka dla serca,
 • Profilaktyka Onkologiczna+walka z rakiem 1,
 • Profilaktyka Onkologiczna+walka z rakiem 2,
 • Profilaktyka Nabytych Wad Postawy,
 • Profilaktyka Nabytych Wad Wzroku,
 • Profilaktyka Następstw Urazów,
 • Profilaktyka Nabytych Wad Słuchu,
 • Profilaktyka Neurologiczna+walka z udarem,
 • Profilaktyka Chorób Układu Oddechowego,
 • Profilaktyka Diabetologiczna,
 • Profilaktyka Epidemiologiczna.

Jak zapewnić prywatne ubezpieczenie medyczne dla pracowników publicznych?

O ile pakiety ubezpieczeniowe zdrowotne dla pracowników publicznych są bardzo pożądane przez osoby zatrudnione, to mają oni relatywnie największą trudność w ich uzyskaniu. Publiczne środki finansowe nie zawsze mogą być przeznaczone — lub nie jest to dobrze widziane — na prywatne ubezpieczenia dla pracowników publicznych. Którzy — o ironio — z uwagi na kontakt z wieloma ludźmi i pracę w stresie, tej dodatkowej opieki bardzo potrzebują. Jeśli jednak pracodawca nie decyduje się finansować ubezpieczenia we własnym zakresie, może przedstawić taką propozycję zatrudnionym. Pracownicy finansują lub współfinansują ubezpieczenie i cieszą się opieka medyczną, na którą nie muszą czekać miesiącami. Koszt, który ponoszą, jest niższy niż za pakiet ubezpieczeń wykupiony indywidualnie, a zakres opieki zdrowotnej — szerszy.

Korzyść jest jednak obopólna, bo na grupowym ubezpieczeniu pracowników zyskuje również pracodawca.

Jakie korzyści z grupowych ubezpieczeń pracowniczych ma pracodawca?

Pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników publicznych to inwestycja w ich zdrowie, samopoczucie i poczucie bezpieczeństwa. Pracodawcy przynosi to poprawę wizerunku, większą lojalność pracowników, mniejszą liczbą zwolnień lekarskich czy wreszcie — oszczędności oraz prawidłowe i nieprzerwane funkcjonowanie na rynku, dzięki zaangażowaniu zdrowych pracowników.

SALTUS Ubezpieczenia – skontaktuj się z nami!

Specjalizujemy się w grupowych ubezpieczeniach zdrowotnych chroniących pracowników. Pomagamy dbać o zdrowie i zadowolenie zatrudnionych, co minimalizuje liczbę absencji chorobowych. Jesteśmy w stanie zapewnić ochronę ściśle dopasowaną do potrzeb, rozmiaru, charakteru działalności firmy oraz struktury wiekowej zatrudnionych. Współpracujemy zarówno z ogólnopolskimi sieciami medycznymi, jak i wysokospecjalistycznymi przychodniami regionalnymi, dzięki czemu zapewniamy pomoc w każdym zakątku Polski.

Wyróżniki oferty:

 • Brak górnej granicy wieku
 • Możliwość modyfikacji ochrony w trakcie trwania umowy
 • Aplikacja mobilna i telekonsultacje

Dodatkowe korzyści dla pracodawcy:

 • Świadczenia Medycyny Pracy, w tym Pracownicze Programy Profilaktyczne, nie stanowią przychodu pracownika – nie są obciążone CIT i ZUS
 • Pracownicze Programy Profilaktyczne zmniejszają całkowity koszt ubezpieczenia
 • Dobrze dobrana ochrona zmniejsza liczbę i długość absencji chorobowych pracowników