Jesień to czas refleksji, zwłaszcza nad ochroną życia i zdrowia swojego i najbliższych. Sprawdziliśmy zatem, jak w ciągu roku zmieniło się podejście Polaków do ubezpieczeń osobowych.

Coraz więcej osób zaczyna myśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Zwłaszcza teraz, gdy wciąż zmagamy się z pandemią.

Spis treści:

Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami

Dane jasno wskazują na to, że Polacy i przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z ochrony, którą oferują ubezpieczenia na życie oraz polisy zdrowotne. Szczególnie w ciężkich czasach pandemii wzrost zainteresowania tymi produktami jest wyraźnie zauważalny. Z ostatnich danych Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) wynika, że już ponad 3,5 mln Polaków zdecydowało się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, to 14,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Liczba aktywnych grupowych umów ubezpieczenia na życie wzrosła z kolei o  ponad 6 proc. r/r i aktualnie wynosi ponad 572 tys.– chronią one prawie 12 mln pracowników i ich najbliższych, można wyczytać w Biuletynie Kwartalnym Komisji Nadzoru Finansowego.

Dlaczego Polacy się ubezpieczają?

PIU stworzyła też „Mapę Ryzyka Polaków”. To lista trosk i obaw, które najczęściej zaprzątają głowy mieszkańcom Polski. Z zebranych danych wynika, że aż 87 proc. z nas obawia się ciężkiej choroby bliskiej osoby, a 85 proc. boi się jej śmierci. To dwa pierwsze miejsce. Pozostałe 8 także w większości dotyczy zdrowia, w tym dostępu do opieki medycznej –  aż 71 proc. niepokoi brak możliwości podjęcia odpowiedniego leczenia.

Te wskazane w badaniu powody, są najczęstszą przyczyną zawierania przez Polaków ubezpieczeń osobowych. Są one także ważną wskazówką dla nas, ubezpieczycieli. Dzięki temu wiemy dokładnie, czego oczekują Polacy i jak możemy ich wesprzeć. Z naszej wiedzy korzystają również chętnie pracodawcy, wybierając zakres ubezpieczeń grupowych chroniących zdrowie i życie pracowników.

O ochronę pracowników dba coraz więcej firm

Coraz więcej pracodawców, w odpowiedzi na potrzeby, obejmuje swoich pracowników dodatkową ochroną w postaci ubezpieczeń grupowych. W ramach polis zdrowotnych ubezpieczeni mogą swobodnie, a przede wszystkim szybko, bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach, korzystać z usług lekarzy specjalistów i prywatnych placówek medycznych. Ważnym elementem programu ochrony pracowników, uzupełniającym to ubezpieczenie, są grupowe polisy na życie. Dzięki temu zatrudnieni mogą liczyć na to, że oni i ich najbliżsi otrzymają pomoc w ciężkich chwilach.

Co zyskujesz dzięki ubezpieczeniom?

Główną rolą ubezpieczeń zdrowotnych, jest zadbanie o dostęp do profilaktyki zdrowotnej, żeby zapobiec chorobom i problemom zdrowotnym. Ubezpieczenia na życie z kolei chronią, gdy dojdzie do najgorszego. Oprócz wypłaty odszkodowania w razie śmierci ubezpieczonego zapewniają też środki na leczenie najpoważniejszych schorzeń, np. operacje onkologiczne, a także wsparcie finansowe w momencie utraty zdolności do pracy, hospitalizacji i wielu innych kryzysowych sytuacji zdrowotnych.

Warto pamiętać, że ubezpieczyciele na bieżąco dostosowują zakres swoich produktów do sytuacji. Przykładowo, nie tylko nie zakładają żadnych wyłączeń związanych z COVID-19, a coraz więcej z nich idzie nawet o krok dalej. W ofercie ubezpieczeń zdrowotnych na przykład zaczynają się pojawiać pakiety świadczeń mających pomóc zwalczyć powikłania pocovidowe.

SALTUS Ubezpieczenia – skontaktuj się z nami!

Specjalizujemy się w grupowych ubezpieczeniach zdrowotnych chroniących pracowników. Pomagamy dbać o zdrowie i zadowolenie zatrudnionych, co minimalizuje liczbę absencji chorobowych. Jesteśmy w stanie zapewnić ochronę ściśle dopasowaną do potrzeb, rozmiaru, charakteru działalności firmy oraz struktury wiekowej zatrudnionych. Współpracujemy zarówno z ogólnopolskimi sieciami medycznymi, jak i wysokospecjalistycznymi przychodniami regionalnymi, dzięki czemu zapewniamy pomoc w każdym zakątku Polski.

Wyróżniki oferty:

  • Brak górnej granicy wieku
  • Możliwość modyfikacji ochrony w trakcie trwania umowy
  • Aplikacja mobilna i telekonsultacje

Dodatkowe korzyści dla pracodawcy:

  • Świadczenia Medycyny Pracy, w tym Pracownicze Programy Profilaktyczne, nie stanowią przychodu pracownika – nie są obciążone CIT i ZUS
  • Pracownicze Programy Profilaktyczne zmniejszają całkowity koszt ubezpieczenia
  • Dobrze dobrana ochrona zmniejsza liczbę i długość absencji chorobowych pracowników