Pracodawco, czy wiesz jaką opiekę pourazową warto zapewnić pracownikom? W poniższym tekście wyjaśniamy, co zapewnia Pracowniczy Program Profilaktyczny – Profilaktyka Następstw Urazów.

Wykonywanie każdej pracy niesie za sobą większe lub mniejsze ryzyko wystąpienia pewnych urazów. Długotrwałe przebywanie w wymuszonej pozycji ciała, nieergonomiczne stanowisko pracy czy wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do urazów. Poniżej pokazujemy jakie badania diagnostyczne i zabiegi rehabilitacyjne zapewnia Pracowniczy Program Profilaktyczny – Profilaktyka Następstw Urazów.

Konsultacje ze specjalistą – ortopeda zajmuje się leczeniem chorób układu kostno-stawowego i jego elementów: kości, mięśni i stawów z więzadłami. W poprawnym zdiagnozowaniu ważne są informacje nt. rodzaju wykonywanej przez chorego czynności, ponieważ wiele zmian zwyrodnieniowych powstaje wskutek ciężkiej pracy fizycznej.

Aktualnie, przed odbyciem konsultacji ortopedycznej w ramach NFZ niezbędne jest otrzymanie skierowania od lekarza rodzinnego. Następnie musimy czekać w kolejce, nierzadko kilkumiesięcznej. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku grupowych ubezpieczeń zdrowotnych, w tym Profilaktyki Następstw Urazów, która umożliwia skorzystanie z wizyty bez skierowania i długiego oczekiwania.

RTG kości i stawów – to zwykle jedno z pierwszych badań, które wykonuje się przy podejrzeniu schorzeń układu kostnego. Rentgen kości i stawów zaleca się w celu rozpoznania zmian pourazowych i zwyrodnieniowych kości i stawów.

USG stawów i więzadeł – badanie ultrasonograficzne pozwala na dokładne zobrazowanie struktur kostno-stawowych oraz mięśni. Pozwala na wykrycie nawet najmniejszych zmian.

CT kości i stawów – tomografię komputerową stosuje się w diagnostyce różnych chorób kości i stawów, np. dla oceny zmian pourazowych, zwyrodnieniowych czy nietypowych stanów zapalnych kości i stawów. To badanie jest bardziej efektywne niż inne metody i jest jedyną metodą obrazowania, w której na jednym zdjęciu widoczne są kości, tkanki miękkie i naczynia krwionośne.

Rehabilitacja po urazach układu kostno-stawowego – ubezpieczeni pracownicy mają też dostęp do szerokiej gamy zabiegów fizykoterapii, kinezyterapii oraz masaży. Celem zabiegów jest usprawnienie uszkodzonych wskutek urazów partii ciała, uśmierzenie bólu, a co za tym idzie poprawa komfortu funkcjonowania. Wpływają one też znacząco na czas rekonwalescencji pourazowej i szybszy powrót do sprawności.

SALTUS Ubezpieczenia – skontaktuj się z nami!

Specjalizujemy się w grupowych ubezpieczeniach zdrowotnych chroniących pracowników. Pomagamy dbać o zdrowie i zadowolenie zatrudnionych, co minimalizuje liczbę absencji chorobowych. Jesteśmy w stanie zapewnić ochronę ściśle dopasowaną do potrzeb, rozmiaru, charakteru działalności firmy oraz struktury wiekowej zatrudnionych. Współpracujemy zarówno z ogólnopolskimi sieciami medycznymi, jak i wysokospecjalistycznymi przychodniami regionalnymi, dzięki czemu zapewniamy pomoc w każdym zakątku Polski.

Wyróżniki oferty:

  • Brak górnej granicy wieku
  • Możliwość modyfikacji ochrony w trakcie trwania umowy
  • Aplikacja mobilna i telekonsultacje

Dodatkowe korzyści dla pracodawcy:

  • Świadczenia Medycyny Pracy, w tym Pracownicze Programy Profilaktyczne, nie stanowią przychodu pracownika – nie są obciążone CIT i ZUS
  • Pracownicze Programy Profilaktyczne zmniejszają całkowity koszt ubezpieczenia
  • Dobrze dobrana ochrona zmniejsza liczbę i długość absencji chorobowych pracowników