Z racji tego, że każda grupa wiekowa charakteryzuje się innymi potrzebami ze względu na inny tryb życia, postanowiliśmy sprawdzić, jakie choroby najczęściej dotykają Millenialsów.

Wśród schorzeń, z którymi najczęściej zmagają się przedstawiciele pokolenia Y, należą:

  • nabyte wady postawy,
  • problemy kardiologiczne,
  • zaburzenia psychiczne.

Nabyte wady postawy

Osoby z pokolenia Y często skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości narządu ruchu. Wynikają one zarówno z małej aktywności fizycznej, jak i wielu godzin spędzanych w pozycji siedzącej, przed komputerem. Prowadzą one do problemów zdrowotnych i mogą wymagać rehabilitacji zarówno doraźnie, jak i w przyszłości. Profilaktyka nabytych wad postawy pomaga zminimalizować negatywne skutki urazów i kontuzji oraz zapobiegać trwałym zmianom postawy. Pracodawcy, wybierając zakres ubezpieczenia, powinni też zapewnić tej grupie wiekowej możliwość korzystania z badań obrazowych narządu ruchu, ze szczególnym naciskiem na badania kręgosłupa.

Problemy kardiologiczne

Pokolenie Y to osoby, którym często zdarza się pracować ponad siły. Zbyt mała ilość snu, wielogodzinna praca, niezdrowe odżywianie i brak odpowiedniej dbałości o właściwą aktywność fizyczną mogą prowadzić do problemów kardiologicznych. Schorzenia kardiologiczne obecnie częściej niż kiedyś dotykają coraz młodszych osób, przechodzą zawały czy udary. Nadciśnienie nawet u 30-to latka nie jest rzadkością.

Niezmiernie istotna jest w tym przypadku właściwa profilaktyka. Pracodawcy powinni zapewniać przedstawicielom pokolenia Y program profilaktyczny, który skupia się na przeciwdziałaniu problemom z układem krążenia oraz ułatwia powrót do zdrowia po zdiagnozowaniu choroby.

Zaburzenia psychiczne

Wiele codziennych obowiązków, nieustanny stres, ciągłe zabieganie oraz nieustanne dążenie do sukcesu bez względu na koszty charakterystyczne dla tego pokolenia mają duży wpływ na zdrowie psychiczne. Z tego powodu coraz więcej z nich zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Są one diagnozowane u nich o wiele częściej niż w starszym pokoleniu. Pracodawcy powinni zatem zadbać o ułatwienie im dostępu do odpowiednich specjalistów. Warto także zadbać o przyjazne warunki pracy i komfortowe otoczenie zawodowe.